Kredyt hipoteczny sposobem na spełnienie marzeń

Kredyt hipoteczny sposobem na spełnienie marzeńKredyt hipoteczny może skutecznie pomóc zrealizować marzenie o własnym domu lub mieszkaniu. Decydując się na jego zaciągnięcie należy jednak pamiętać o kilku ważnych kwestiach z nim związanych.

Po co mi kredyt hipoteczny?

W dzisiejszych czasach jedynie mały odsetek całości populacji jest w stanie pozwolić sobie na zakup domu czy mieszkania za gotówkę. Jeszcze mniej osób stać na zrobienie tego bez znacznego uszczerbku na zgromadzonych oszczędnościach. W takiej sytuacji jedynym sensownym rozwiązaniem jest zaciągnięcie kredytu hipotecznego. Pieniądze, wypłacone w jednej lub kilku transzach, pozwolą sfinansować kupno wymarzonego lokum. Długi okres spłaty umożliwi natomiast rozłożenie rat na wiele kolejnych lat, czyniąc miesięczną opłatę odpowiednio niską.

Konieczność posiadania wkładu własnego

Niestety od pewnego czasu nie istnieje już opcja zaciągnięcia kredytu hipotecznego bez jakiegokolwiek wkładu własnego. Każdy bank ma obowiązek żądać go w wysokości co najmniej dwudziestu procent wartości kredytu. Niekiedy jednak można obniżyć ten próg do dziesięciu procent, korzystając z odpowiednich ubezpieczeń. Należy ponadto pamiętać, że im większa będzie wpłata własna, tym na ogół tańszy okaże się cały kredyt.

Warto także odnieść się do sytuacji, gdy ktoś posiada zgromadzone oszczędności w wysokości odpowiadającej kwocie zakupu upatrzonego domu lub mieszkania. Wbrew pozorom i w takim przypadku kredyt może okazać się rozsądniejszym rozwiązaniem. Zachowujemy wtedy bowiem środki pieniężne, które w razie nagłej potrzeby możemy przeznaczyć na inny cel. Co więcej, gdyby w wyjątkowo nieszczęśliwej sytuacji wystąpiły jakiekolwiek problemy z regularnym spłacaniem rat, to i tak będziemy posiadać środki umożliwiające zlikwidowanie dużej części zobowiązania.

Jak wybrać najlepszy kredyt hipoteczny?

Zaciągnięcie kredytu hipotecznego wiąże się z podjęciem ważnej decyzji. Jej powagę zwiększa fakt, iż spłacać tego rodzaju zobowiązanie możemy nawet przez kilkadziesiąt lat. Stąd też obowiązkowo należy porównać oferty wielu różnych banków i postarać się o to, aby znaleźć najkorzystniejszą.

Więcej na https://www.bzwbk.pl/kredyty/kredyty-hipoteczne/kredyt-mieszkaniowy/kredyt-mieszkaniowy.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *