Kredyt hipoteczny – czyli lepiej płacić za swoje

Kredyt hipoteczny – czyli lepiej płacić za swojeWynajmowanie mieszkania to wygodny sposób na szukanie lokum dla siebie i swojej rodziny. Niestety koszt wynajmu nie jest mały stąd też nie zawsze młodzi ludzie są zainteresowani wynajmowaniem. Często znacznie lepszym wyjściem jest zakup mieszkania z pieniędzy pochodzących z kredytu hipotecznego.

Wynajmowanie mieszkania

Młodzi ludzie chętnie wynajmują mieszkanie. Dopóki nie są w stałym związku i nie posiadają rodziny takie rozwiązanie jest bardzo wygodne. Wynajęte mieszkanie pozwala szybko przenieść się w zupełnie inne miejsce w mieście albo przenieść się na drugi koniec kraju bez żadnych trudności. Jeśli właściciel zdecyduje się wypowiedzieć umowę najmu to także dla singli niewielki problem, bo po prostu szukają nowego lokum.  Wadą wynajmowanego mieszkania jest potrzeba opłacania wysokiego odstępnego. Bardzo często kwota jakiej żąda właściciel mieszkania jest porównywalna z tą, którą przyszłoby płacić w formie rat spłacając kredyt hipoteczny.

Zakup własnego mieszkania

Alternatywą dla wynajmowania mieszkania jest zakup własnego lokum. Jest to opcja, którą wolą osoby posiadające już rodziny. Własne mieszkanie pozwala na dużą stabilizację. Nie ma obawy, że umowa najmu wygaśnie lub zostanie wypowiedziana a rodzina z dziećmi nie będzie miała gdzie się podziać. Jednakże zakup mieszkania to spory wydatek, na który nie stać każdego. Większość Polaków, aby kupić swoje „m” musi zaciągnąć kredyt hipoteczny. Jak się jednak okazuje bardzo często kwota jaką trzeba uiścić w każdym miesiącu jest bardzo podobna do tej, którą płaci się za wynajem mieszkania. Dlatego wiele rodzin decyduje się na kredyt i zakup własnego lokum.

Kredyt hipoteczny to dla wielu Polaków jedyna możliwość na zakup własnego mieszkania. Często kwota opłacanej miesięcznie raty jest równa kwocie oddawanej właścicielowi wynajmowanego mieszkania. Dlatego też dla dużej części Polaków zakup mieszkania to opcja znacznie lepsza niż wynajem. Własne lokum to nie tylko wygoda i stabilizacja, ale również dobra inwestycja. W razie konieczności zawsze można mieszkanie sprzedać lub zamienić. Sprawdź ofertę banku BZ WBK https://www.bzwbk.pl/kredyty/kredyty-hipoteczne/kredyt-mieszkaniowy/kredyt-mieszkaniowy.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *