Darmowe konto bankowe – na co zwrócić uwagę ?

Banki w swoich ofertach mają co najmniej kilka zróżnicowanych rachunków bankowych, dotyczy to także standardowych kont rozliczeniowych, gdzie dostępnych jest co najmniej kilka typów takich rachunków. W zależności od wybranego rodzaju rachunku bankowego spodziewać możemy się zarówno innego zakresu usług jak i oczywiście także innych opłat związanych z korzystaniem z takiego rachunku.

Tak więc nie zawsze bezpłatne konto bankowe będzie najlepsze. Innymi słowy samo zwolnienie z opłat nie powinno być jedynym czynnikiem, który bierzemy pod uwagę przy wyborze konta. Z drugiej strony przesyt dodatkowych usług związanych z kontem bankowym wcale nie musi być wygodnym dla klienta rozwiązaniem, jeśli będą to usługi z których i tak nie skorzysta on przez cały okres posiadania rachunku bankowego.

Dodatkowe bezpłatne usługi

Tutaj banki są skłonne zaoferować nam całkiem sporo. Coraz częściej są to też dodatkowe, bezpłatne przelewy natychmiastowe. Mowa tutaj o przelewach zewnętrznych do innych banków, gdzie środki księgowane są na koncie klienta w zasadzie natychmiast. Ilość takich przelewów, które można zrealizować za darmo w ciągu miesiąca może być ograniczona, ale bardzo dobrze jeśli bezpłatne konto bankowe daje nam takie możliwość. Samo zwolnienie z opłat obejmuje przeważnie opłaty za typowe operacje na koncie. Dla zdecydowanej większości klientów indywidualnych będzie to oznaczać całkowite zwolnienie z opłat, ale mimo to warto zapoznać się z aktualną tabelą opłat, żeby wiedzieć czego powinniśmy się spodziewać, jeśli za skorzystanie z danej usługi faktycznie przyjdzie nam zapłacić.

Operacje bankowe wykonywane elektrocznie

Pod uwagę brać należy także sposób realizacji konkretnej usługi. Często dokładnie ten same operacje realizowane telefonicznie czy za pośrednictwem bankowości internetowej są zdecydowanie tańsze w porównaniu z usługami w placówce banku lub wręcz w pełni darmowe. Z drugiej strony, zwolnienie z opłat w bezpłatnym koncie bankowym obejmuje przeważnie typowe operacje wykonywane za pośrednictwem bankowości elektronicznej, w przypadku realizacji na przykład przelewu w sposób tradycyjny, spotkać możemy się już z koniecznością uiszczenia opłaty.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *